Haberler

Alpay Özalan’ın Tüm Açıklamaları

Özalan gerçekleştirilen toplantıda, “Kulübümüz ile dün akşam itibariyle yollarımızı ayırdık. Sosyal medyada oluşturan algılarda olduğu gibi benim bu kulüpten sportif başarısızlık sonucu gönderildiğim iddiası gerçeği yansıtmamaktadır. Herkesin de bildiği gibi ülkemiz bir referandum döneminden geçiyor. Herkes demokratik hak olarak düşüncelerini belirtebilirler. Ben buraya gelmeden önce de safım belliydi. Buradayken de safım belliydi bundan sonra da aynı safta devam edecektir. Bizim için bu durum dik duruş meselesidir. Çok zor zamanlarda takım olarak başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Çok karakterli bir takımda sahiptim. Eskişehirspor’un ben bu sezon şampiyon olacağına canı gönülden inanıyorum. Sezona çeşitli sıkıntılarla başladık. İstediğimizin uzağında bir hazırlık kampı geçirdik. Seyircimiz ile ancak 12. hafta buluşabildik. Bunca zorluğa rağmen 9 puan geriden gelip ilk yarıyı lider tamamladık. Kulübün parasal sorunlarını falan herkes biliyor. Çok sıkıntılı dönemler atlattık. Göztepe deplasmanında yaşananlardan dolayı beni suçlayan kesimler var. Herkes şunu bilmeli ki benim başkanımızın talimatı ile takımı sahadan çektim. Başkanım söyledi ben de yaptım.

Referandum döneminde paylaştığım bir video nedeniyle Manisaspor maçında bana karşı bazı taraftar gruplarının benim aleyhimde tezahüratlar yapacağını önce duymuştum. Manisaspor maçından önce bana istifayı düşünüyor musunuz diye soranlar olmuştu. Ben de kesinlikle öyle bir düşüncem yok demiştim. Ancak yönetimimiz ben fikirlerimi açıkça belirttim diye benimle devam etmek istemediğini belirtirse bende saygı duyarım demiştim. Tabi ki Manisaspor maçında böyle ağır bir mağlubiyet beklemiyordum. Bir sezonda toplam yapılabilecek bireysel hataları biz bir maça sığdırdık. Rakibimiz de bizi haldır haldır futbol oynayarak yenmedi.

Ben ligimizde liderken bir Süper Lig takımından çalışma teklif aldım. Dik bir duruş sergileyerek, karakterimiz gereği başladığımız işi yarım bırakamayacağımızı belirterek teklife teşekkür ederek reddettim.

Kadro tercihlerine herkes saygı duymalı. Özellikle iç saha maçlarında. Biz hata yaparsak bunun hesabını bana sadece yönetim kurulumuz sorabilirdi. Ben mağlup olmasam kazansam kimse beni eleştirmezdi. Hafta içi takımla beraber çalışan onları gözlemleyen ekip biziz. Futbol böyle bir şey. Bunlar olağan şeyler. Bunlara çok takılmamak gerekiyor.
Burada bulunduğum zaman dilimi içerisinde çok güzel ve unutulmaz günler yaşadım. Eskişehirspor taraftarına karşı en ufak bir kırgınlığım yok. Organize edilmiş bazı taraftar gruplarının tezahüratları sonucu bazı taraftarlarımız galeyana geldi. Sağ duyulu taraftarlarımız bu duruma uymadılar. Bundan sonra Eskişehirspor’a başarılar dilerim. Eskişehirspor camiasına ve Eskişehir halkına bana gösterdiği ilgi alakadan dolayı teşekkür ederim”ifadelerini kullandı.

Etiketler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı