Haberler

Borcu Biterecek Projeler…

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Osman Taş, Es Tv’de katıldığı programda kulübün içinde bulunduğu mali sıkıntıları çözmek için projeler ürettiklerini ifade etti. Deplasman forması projesinin yanı sıra detaylarını yakında açıklayacağı dev bir projeden bahseden Başkan Taş, “Şehir destek verirse tüm borcu 1 günde bitirecek bir projemiz var” dedi

FORMA PROJESİ YÜRÜYOR

Başkan Osman Taş, katıldığı televizyon programında kulübün mali sıkıntılardan arındıracak projelerinden bahsetti. Şu an devam eden deplasman forması projesinin yanı sıra iki dev projeden de bahseden Başkan Taş Şunları söyledi: “Bir deplasman forması kampanyası başlattık. 3 bin lira karşılığında bu sezon deplasmanda giyilecek formada ücreti veren kişinin adı yazacak. 3 bin rakamı Eskişehir gibi büyük bir şehir için çok büyük bir para değil. Formanın üstüne 3 bin kişinin adı yazılacak. Ancak daha sonra ekonomik şartlar nedeniyle bunu bin liraya düşürdük. Proje yürüyor 300 kişi şuana kadar ismini yazdırdı.

İSTİFAYI DÜŞÜNMEDİ

Söz verdiğim şeyleri yerine getiremeyecek duruma kendimi getirmem. Ona göre de söz vermem. Ben istifayı asla düşünmüyorum. Biz niye şuan bocalamaya girdik bunu açıklayayım; beklemediğimiz olaylar yaşandı. İnsanlara bütçemiz hazır dedik, dilencilik yapmayacağız dedik. Biz borçları bilerek geldik, ama bu borçları biz yapmadık bunları da bitirmek istiyoruz.

TAKIMIMIZ ÇOK KALİTELİ

Taraftar Osman Taş olarak söylüyorum bunu inşallah şampiyon oluruz. Ama bir başkan olarak bana sorarsanız, takımımız çok kaliteli. Takımımıza güveniyorum. Bu ligi biliyorlar ve bu yükü kaldıracaklarına inanıyorum. Hocamızla görüşmelerimizden yola çıkarak inşallah Play-Off oynarız. Bizim taraftarımız arkamızda olduktan sonra çok çok iyi işleri başarırız.

FİYATLAR DEĞİŞMEYECEK

Kombine fiyatlarında değişiklik olmayacak. 5-10 lirayla olacak iş değil. Bu paraların hiç birisi bizim kulübümüze gelmiyor. Sürekli aktif banka gidiyor. Yok biletler, kombineler 5 lira olsun 10 lira olsun. Nereye kadar gidecek böyle. Nasıl borçlarımızı kapatacağız. Buna bir çare bulmamız lazım. Kapı kapı gezmek istemiyoruz. Biz tüm şehir olarak bu borcu bitirebiliriz.

KİMSE LOCA ALMIYOR

Loca satışları sürüyor ama şuana kadar kimse loca almadı. Devam eden localar var ama yeni loca alan yok. İnsanlar alıştırılmış. Son gün indirim yaparlar bizde kombine ya da loca alırız diyorlar. Ben bu borcu bilerek yola çıktık. Güzel bir planlama yaptık ama sürekli önümüze sorunlar çıktı. En basitinden 2014 yılından Frankfurt kulübünün alacağını dün ödedik.

26 SAATLİK CANLI YAYIN

“Biz dilencilik yapmayacağız. 180 milyon borcu bugünden yarına ödemeyeceğimiz ortada. 27 Temmuz’da 26 saat içinde canlı yayın ve noter huzurunda Eskişehirspor’un tüm borcunu kapatma projemiz var. Ara ara canlı yayınlar yapacağız. İlk ve tek projede insanlar Eskişehirspor’a destek olunmasını istiyoruz. İnanın buna bu projeye destek olunursa Eskişehirspor’un tüm borcunu bir günde kapatırız.

STADYUM KURTULUŞUMUZ OLUR“Eskişehirspor’u ne kurtaracaksa onu yapmak istiyoruz. Güneş enerjisi olsun, isim hakkı olsun hepsi proje olarak elimizde. Stadyum isim hakkını yapamıyoruz, güneş panellerini yapamıyoruz çünkü stadyum bizim değil. Bizim olması için 12 Temmuz’da bir dilekçemizi yolladık. 29 yıllık bir tahsis talebimiz var. Bu sonucu bekliyoruz. Stadyum eğer bize geçerse bizim kurtuluşumuz olur.
FUAT ÇAPA İLE SORUNUMUZ YOKBaşkan Osman Taş, Teknik Direktör Fuat Çapa ile sorun yaşadıkları söylentilerine de cevap verdi. Taş, Fuat hocayla sorunumuz yok. Kendisiyle Afyon’da uzun uzun görüşeceğiz” ifadelerini kullandı
Osman Taş, “Fuat Hocamız ile aramızda sorun yok. Kısa görüşmemizin sebebi birkaç bir şey öğrenmek istememdi. Zaten hocamız sürekli yöneticilerimizle görüşüyor. Afyon’da kendisiyle uzun uzun görüşeceğiz. Kısa bir görüşme oldu ama aramızda soğuk rüzgar esmiyor. Kendisi Polonya’dan geldiğinde yol yorgunuydu ondan bir kısa görüşme oldu” diyerek Çapa’yla arasında herhangi bir sorun yaşanmadığının altını çizdi.

KİMSE İNANMIYOR

Eskişehirspor Başkan Yardımcısı Mustafa Topkaya, “Eskişehir’de ‘Osman Taş yönetiminde 5-6 milyon Avro var’ diyen birileri var. Bunu söyleyen birileri alacaklıların kafasını karıştırıyor. Bunlar ne yazık ki bizim önümüze taş koyuyorlar. Bizde para olduğunu size kim söyledi diye alacaklılara soruyoruz yemin edip adını vermiyor. Bunu bize kim yapıyorsa Allah bildiği gibi yapsın. Alacaklılar inanmıyor bir de diyor ki, “9 kere namus şeref sözü verildi 4’ünü aynı adam verdi.’ Biz de diyoruz ki artık bize de inanın. Biz alacaklı olan kişilere tutamayacağımız sözü vermiyoruz” dedi.

ETİ İLE HENÜZ İMZALANMADI

Eskişehirspor Başkan Yardımcısı Mustafa Topkaya ETİ ile henüz bir sponsorluk anlaşması imzalanmadığını belirterek Başkan Osman Taş’ın görüşmeleri sürdürdüğünü belirtti
Topkaya, “ETİ ile başkanımız da görüştü. Geçen sezon 25 Temmuz’da anlaşma yapılmış. Bizim transfer tahtasını açacak gücümüz yok. Bu ne yazık ki açılmayacak gibi duruyor. Puan silme cezası yememek için acil 8-9 milyon liraya ihtiyacımız var. Sezona sıkıntısız başlamak için bu paraya ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu
Kapalı