Haberler

Daha Doğal Ne Olabilir

Eskişehirspor Teknik Direktörü Fuat Çapa, dün Radyospor’a önemli açıklamalarda bulundu. Çapa, Eskişehirspor’u örnek alan kulüplerin olmasından mutluluk duyduğunu dile getidi.

Çapa açıklamalarında özetle şunları söyledi: ” Türkiye’de futbol kulüplerinin yıllardır devam ettirdikleri bir düşünce var. Kulüpler önce yabancı transferlere yönelir en son yerli transferleri yaparak transferi tamamlarlar. Genel olarak tablo budur. Ekonomik şartlar herkesin malumu. Bu sebeple hedef kovalayan takımlar yerli pazarında potansiyelli gençlere yönelmeye başladılar. Baktığımızda 7-8 tane 18-20 yaş aralığında önemli süreler alan maçlarımız var. Eskişehirspor’a bu oyuncular için önemli kulüplerden transfer tekliflerinin gelmesinden daha doğal ne olabilir ki.” dedi.

MEHMET KONUSU

Çapa, ” Ben şunu iddia ediyorum Mehmet Özcan sergilemiş olduğu bu performansı 1.Lig’de değil de Süper Lig’de gösterseydi konuşulan rakamları 3’e, 4’e katlamıştı. Ben bu sezon idari işlere karışmama kararı aldım. Bu sezon saha dışından daha çok saha içine konsantre olan bir Fuat Çapa izleyeceksiniz. Mehmet için gelen teklif varsa yönetimimize gelir ve görüşülür. Eskişehirspor’un istediği rakamları ben Türkiye’de yer alan kulüplerin kolay kolay vereceğini düşünmüyorum. Mehmet Özcan’ı Standard Liege ciddi olarak istedi. Ancak o dönem Eskişehirspor’un bir kongre süreci vardı. O dönem Standard Liege yetkilileri bekleme kararı aldı. Sonra tekrar bir dönüşün olup olmadığını bilmiyorum.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı