Haberler

Eskişehirspor için büyük kayıp!

Eskişehirspor’un 250 Bin TL’ye anlaştığı fakat peşinat veremediği için sözleşme uzatamadığı altyapıdan yetişen savunma oyuncusu Serdar Yazıcı, Afyonspor’a imza attı. Serdar’ın 3 sezon antrenörlüğünü yapan Orhan Türkmengil, “Serdar’ın gidişi Eskişehirspor için önemli bir kayıp” dedi.

Eskişehirspor’un anlaştığı ancak peşinat veremediği için sözleşme uzatamadığı Serdar Yazıcı’nın Afyonspor’la sözleşme imzalamasının ardından görüşlerini aldığımız Altyapının eski hocalarından Orhan Türkmengil, Serdar’ın ayrılmasından son derece müteessir olduğunu belirterek şunları söyledi; “Serdar’ın gidişi Eskişehirspor için önemli bir kayıp. Kendisini altyapıda 3 sezon çalıştırdım. Daha sonra çeşitli kulüplere kiralık olarak gönderdik. Şayet bu sezon kadroda tutulabilseydi savunmanın göbeğinde Mevlüt ile çok iyi bir ikili oluşturabilirlerdi. Özellikle hava hakimiyeti mükemmel olan bir formasına saygılı, geleceği olan bir oyuncuydu. Gitmesine gerçekten üzüldüm.”

2012 yılından beri Eskişehirspor’un futbolcusu olan ve birçok kulüpte kiralık olarak forma giyen Serdar Yazıcı, Afyonspor’a gitti. 2019 Mayıs ayı itibari ile Eskişehirspor ile olan sözleşmesi sona eren oyuncu, bir önceki hafta sözleşme uzatmak için Eskişehirspor yönetimi ile bir araya gelmişti. Serdar ile 250 bin TL karşılığında anlaşan yönetim, oyuncuya peşinat veremediği için bu anlaşma bozulmuş ve oyuncu Eskişehirspor ile yollarını ayırmıştı. Dün Afyon yönetimi ile masaya oturan savunma oyuncusu, 2. Lig temsilcisi ile sözleşme imzaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı