Haberler

Masada 5-6 Milyon..

Programda alacaklı olan futbolculara çağrıda bulunan Başkan Osman Taş ve yardımcısı Mustafa Topkaya, “Zamana ihtiyacımız var. Alacaklılardan biraz daha anlayış ve sabır bekliyoruz” dedi

ALGI YARATILIYOR
Mustafa Topkaya şunları söyled: “Eskişehir’de değişik bir algı yaratılıyor. Görüştüğümüz birkaç kişi ‘Masada 5-6 milyon Avro var. Verin yazıyı alın paranızı, yoksa para bitiyor diye’ alacaklı kişilere baskı yapılıyormuş. Böyle bir algı oluşturuluyor. Masada 5-6 milyon Avro olsa biz zaten niye uğraşalım. Futbol ailesine olan borcumuzu kapatırdık. Zamana ihtiyacımız var. Alacaklılardan biraz daha anlayış ve sabır bekliyoruz”

KULACH KRİZİ HALLOLDU
Başkan Yardımcısı Mustafa Topkaya, Kulach krizinin de çözüldüğünü ifade ederek “Kulach’ın da -6 puan cezası kararı var ama bugün itibariyle o sıkıntıyı da çözdük. Bokila, Toko, Funes Mori gibi isimlerinde ellerinde puan silme kararları var. Ama puan silinmesi yönünde yazıyı FIFA’ya vermediler. Onlarla da görüşmelerimiz sürüyor. Aşama aşama inşallah bunları söylüyoruz” diyerek krizlerin görüşmelerle yavaş yavaş çözülebileceğini belirtti.

ÖNCELİKLER BUYDU AMA…
Osman Taş tek sorunun futbolcu alacakları olmadığını belirterek “Herkes futbolcuların alacağı konusunda konuşuyor. Benim zaten önceliğim buydu. Bir kısım ödeme yaptık. Ama sürekli başka ödemeler karşımıza çıktı. Şimdi tüm parayı futbolculara yatırdım diyelim. Birkaç gün sonra bir dosya gelecek ve acil ödenmezse puan silme cezası uygulanacak. Ne yapacağız o zaman biz? Biz bu borçların geleceğini biliyorduk ama biz seçildikten 2 gün sonra geleceğini bilmiyorduk” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı