Taraftar

ETB’den Sağduyu Çağrısı

TARAFTARDAN SAĞDUYU ÇAĞRISI BİLETLERİNİZİ ALIN
Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri, kritik Göztepe maçı öncesinde şu açıklamalarda bulundu… “19 Mart Pazar günü 18:30’da Göztepe ile önemli bir maça çıkacağız. Yeniden yükselişe geçmek isteyen takımımız adına hayati olan bu müsabakaya taraftarımız büyük ilgi gösteriyor. Tribünleri boşluk bırakmadan dolduracak olan taraftarımızın da büyük desteği ile inşallah bu hafta yeniden şahlanışın ilk adımı olacaktır. Bu sebeple tüm taraftarımızdan bir an önce biletini alıp maçın havasını teneffüs etmeye başlamalarını bekliyoruz…”

OLUMLU TEPKİ ALDIK
“Bunun yanında bu önemli müsabaka ile ilgili birkaç hatırlatma da bulunmak mecburi bir hal aldı. Tüm spor camiasının bildiği gibi bu maç öncesinde Göztepe taraftarına getirilen deplasman yasağına şiddetle karşı çıktık ve girişimlerimiz sonucunda Göztepe taraftarının da maça gelebilmesine imkan sağladık… Bizim için büyük avantaj sağlamasına rağmen Göztepe taraftarının maça gelememe yasağına karşı duruşumuzu göstermemiz neticesinde tribün kültürüne ters olan deplasman yasağının kalkması sebebiyle bir çok olumlu tepki aldık…”

İKİ CAMİANIN ARASINI AÇMAK BİZE YAKIŞMAZ
“Duruşumuzu maç öncesi, maç esnası ve maç sonrasında da göstermemiz gerekmektedir. İzmir’den kalkıp armasının uğruna Eskişehir’e gelen Göztepe taraftarına saygı duymalıyız. Ligin ilk yarısı İzmir’de oynanan maçta gerginliğe sebep olan birkaç zibidi yüzünden büyük iki camianın arasını açmak bizlere yakışmaz. Özellikle Eskişehirsporlu bazı taraftarlarımızın internet üzerinden liseli çocuklar gibi yazılar yazıp paylaşması, bağlı olduğu camiaya ve göğsünde taşıdığı şanlı armaya yakışmamaktadır…”

GEREKEN TEPKİYİ GÖSTERMELİYİZ
“Unutmayın ki, bizler Türk futbolu fenomenleri arasında yer alan Büyük Eskişehirspor taraftarıyız. Anadolu Yıldızı payesini almış tek kulübüz. İnternet üzerinden böyle kin, nefret söylemleri paylaşan zibidilere gereken tepkiyi gösterelim… Göztepe taraftarının da bazı hususlarda dikkatli olması şarttır. Karşılıklı iyi niyetlerimize rağmen her iki camiadan da kendini bilmez bazı saldırgan, kinci, asabi tipler çıkma olasılığı var. Bu nedenle Göztepe taraftarının da maça gelip giderken dikkatli olması ve gerginliğe sebep olacak söz ve davranışlardan kaçınması gerekmektedir…”

KAZANAN ESKİŞEHİRSPOR OLSUN
“Özellikle Sakarya ile olan münasebetleri kendilerini ilgilendirir. Bunu sahaya ve tribünlere yaymayacaklarına olan inancımız tamdır. Zira bu tür yasakların konulmasına kendimiz sebebiyet vermeyelim. Tüm ülkeye bu kadar ateşli ve güzel 2 camianın futbolun ve tribüncülüğün güzelliğini gösterelim. Proje takımlarına inat o süper dedikleri ligi bizlerin güzelleştireceğini herkese gösterelim. Göztepeli arma sevdalılarına şimdiden hayırlı yolculuklar. Rabbim kaza bela vermesin… Sahada ve tribünde 2 büyük camiaya yakışır şekilde geçen bir müsabaka olması ve kazananın Eskişehirspor olması dileklerimizle

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı