Taraftar

ETB’den Ücretsiz Otobüs Talebi

Diri yaptığı yazılı açıklamalada, ” Bilindiği üzere Eskişehirsporumuzun şan ve şeref dolu mazisinin baş kahramanı büyük taraftarıdır. Eskişehirsporumuz efsane taraftarı olmadan 10 numarası eksik bir şekilde sahaya çıkar. Eskişehirsporumuzun rekorlar kırmasının sebebi taraftarının onbinlerce kişi gittiği deplasmanlarıdır. Eskişehirspor’umuzun şanlı arması nereye gittiyse taraftarı da armasını yalnız bırakmamıştır. Fakat gelinen noktada çok acıdır ki MANİSA DEPLASMANI ORGANiZASYONUMUZ OLMAYACAKTIR.

Geçen yıldan kalan borç yüzünden deplasmana ÜCRETSİZ otobüs kaldıramıyoruz. Türkiye’de ki çoğu takım Stadyumlarına veya deplasmanlarına PARAYLA adam toplayıp taraftar götürdüğü bir ortamda Eskişehirspor taraftarı otobüs bulamadığı için Deplasmana gidemiyor. Geçmiş dönem valimizin ve eski yönetim kurulumuzun söz vermesine rağmen cefakar taraftarımızı deplasmana taşıyan firmaya ve otobüsçülere tek kuruş paraları ödenmediği için deplasmana gidemiyoruz. Ayrıca Her otobüs şoförü de deplasmana gitmek istemiyor. Böyle bir ortamda zar zor otobüs bulurken bu şoförlere de paralarının ödenmemesi taraftarı mağdur etmiş bulunmaktadır. Zaten küme düşerek bozulan psikoloji deplasmana da gidemeyerek yerle bir oluyor. Ancak şunu inkar etmemek gerekir. İyi kötü az çok demeden belediyelerimiz sağolsun otobüs konusunda yardımcı oluyorlar ama yeterli olmuyor. Zaten belediyelerimiz harici taraftara yardım eden bir kurum şuan için yok. Kulubümüzün maddi sıkıntılarını biliyoruz o yüzden mevcut yönetime de birşey diyemiyoruz. Çünkü geçmiş dönemden kalan tablonun dehşet verici boyutlarda olduğunu görmekteyiz. Sayın Başkan’ımız Halil ÜNAL bunca yokluk maddi imkansızlık içinde kendisi gibi Efsane bir takım oluşturdu ancak maddi imkansızlıklarımızdan dolayı kendisine otobüs konusunda pek birşey diyemiyoruz. Biliyoruz ki, yönetim kurulumuzun çoğu elini cebine atmıyor figüranlık yapıyor. Şuan birlik beraberlik ortamı bozulmaması için onlara da birşey söylemiyoruz. Ancak sayın Halil ÜNAL’ın sırtındaki yükü biraz hafifletmeleri gerektiğinin bilincine varmalarını da bekliyoruz.

Buradan Eskişehirspor taraftarları olarak şehrimizdeki tüm kurum kuruluş ve Şehrimizin önde gelenlerine sesleniyoruz; TARAFTARI deplasmana taşıyan firmaya yaklaşık 150 bin TL borç bulunmaktadır. Şampiyonluk parolası ile yola çıktığımız bu DİRİLİŞ sezonunda en büyük görev taraftara düşmektedir. Dillere destan ve Hakkında kitaplar yazılmış bir Taraftarı olan Eskişehirsporumuzun bir an evvel bu borcu kapatarak taraftarından mahrum kalmaması gerekmektedir.
Bu bağlamda şehrimizde ki büyüklerimizden bir konsorsiyum oluşturulup bu borcun kapatılmasını tüm Eskişehirspor taraftarı adına rica ediyoruz.

Bu çağrımıza cevap verileceğini ve taraftarın bu mağduriyetini yine bu şehrin gidereceğine olan inancımız tamdır. UNUTMAYIN; BAŞKA ESKİŞEHİRSPOR YOK” ifadelerini kullandı.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı